Kącik do pracy w domu — pomysły

Zarówno na naszym blogu, jak na większości stron internetowych poświęconych projektowaniu wnętrz, możemy dostrzec pewien trend, jeżeli chodzi o miejsca do pracy. Zazwyczaj rozdziela się miejsce pracy — biuro, od mieszkania czy domu. A jeżeli już mówi, czy pisze się o kąciku do pracy w domu, od razu na myśli nasuwa się gabinet.

W rzeczywistości nie jest już tak jednak kolorowo. W bardzo wielu przypadkach rodziny, czy nawet partnerzy nie są w stanie pozwolić sobie na dodatkowe pomieszczenie przeznaczone tylko i wyłączni do pracy. W takim wypadku myśleć można tylko o odpowiednim kąciku wygospodarowanym na ten właśnie cel. Jest to dość ważne, szczególnie że w dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną, zazwyczaj właśnie domu. Powód jest dość błahy — jeżeli jest taka możliwość to dlaczego jej nie wykorzystać? Jest to bardziej wygodne, aniżeli praca na etacie. Warto dodać, że są to zazwyczaj osoby młode, dopiero rozpoczynające pracę, na dorobku.

Wracając do tematu, w takich właśnie sytuacjach nie ma potrzeby angażować się w projektowanie biura online, czy zatrudniać architekta wnętrz. Wystarczy zastanowić się nad kilkoma aspektami takimi jak funkcjonalność oraz gust i estetyka.

W jakim miejscu usytuować kącik roboczy?

projektowanie biura onlineJeżeli mówimy już o mieszkaniach małometrażowych, wybór odpowiedniego punktu do pracy jest dość istotną kwestią. Z reguły, jeżeli to możliwe, nie powinno się mieszać i scalać ze sobą miejsc o
dpowiedzialnych za pracę oraz relaks i odpoczynek. Nie powinna być to również sypialnia. Więc jak gdzie? Nie ma w końcu za wiele miejsca…

Naszym zdaniem pod uwagę powinno się wziąć przede wszystkim to, czy mamy współlokatora oraz gdzie mamy możliwość zagospodarowania jakiegokolwiek(!) miejsca do tego przeznaczonego. Małe m2 jest tańsze zarówno przy kupnie, jak i utrzymaniu, lecz nie daje tak wielu możliwości — trzeba to wziąć pod uwagę na już samym początku.

Jak powinno wyglądać takie miejsce pracy?

Wszystko zależy od rodzaju wykonywanej pracy, charakteru danej osoby, dla której przeznaczone jest to miejsce oraz dostępnych funduszy. Zazwyczaj składa się z kilku elementów takich jak:

 

  • blat roboczy

W tym momencie mowa jest o biurku. Jego rozmiar, wygląd, styl zależny jest od potrzeb oraz innych mebli w danym pomieszczeniu. Nie może być „z innej bajki”, gdyż popadniemy w zwyczajny kicz, a tego raczej nie chcemy.

  • oświetlenie

Osobne oświetlenie dające komfort pracy to podstawa. Jak wiadomo, w naszym klimacie słońca w ciągu całego roku jest niewiele — szczególnie jesienią i zimą. Dodatkowa lampka powinna załatwić sprawę, nie używaj tylko sufitowego oświetlenia.

  • narzędzia pracy

W tym punkcie zawierają się wszystkie niezbędne narzędzia do pracy. Wszystko zależy od potrzeb i wymagań osób z tego miejsca korzystających. Zazwyczaj jest to laptop/komputer, kalendarz, przyborniki i notatnik. Jak wiadomo, zależne od rodzaju wykonywanej pracy. Jednakże, dodając do tego wszystkiego niezbędne materiały, może powstać idealny kącik do pracy.

  • tablica (korkowa, magnetyczna)

Jest to przydatna sprawa, szczególnie jeżeli mówimy o notatkach z ważnymi informacjami, bądź zdjęciami, dzięki temu miejsce te będzie bardziej przytulne i nie tak bardzo przytłaczające.

  • krzesło

Bywa, że przed monitorem potrzeba spędzić kilka godzin dziennie z rzędu. W takich przypadkach wygodne krzesło to podstawa.

Podsumowywując, każdy dom czy mieszkanie — niezależnie czy jest ono duże czy nie, powinno mieć tzw. work-place. W dzisiejszych czasach jest to podstawa. Kilka czy kilkanaście godzin spędzonych przed monitorem potrafi dać w kość. Powinny o to dbać przede wszystkim osoby, które pracują w domu. Podczas remontu mieszkania czy domu, warto o tym fakcie pamiętać.

Aranżacja wnętrz Kalisz – lista sprawdzonych firm

Z powodu dużego zainteresowania naszych poprzednich wpisów z listami firm architektonicznych, remontowych, czy też aranżacyjnych wnętrza, postanowiliśmy opublikować kolejny. Tym razem naszym województwem docelowym będzie Wielkopolska, a dokładniej Kalisz.

Nieważne, czy jest to duże miasto, średnia mieścina czy malutka wieś – odnawiając swoje gniazdko, czy nawet remontując dom myśli się zarówno o funkcjonalności jak o estetycznym i przytulnym wyglądzie. Po każdym ciężkim dniu chce się wracać do domu funkcjonalnego, pełnego ciepła. W tym może właśnie pomóc projektant wnętrz. Wbrew pozorom, znalezienie dobrego architekta nie jest rzeczą łatwą, a wybór nieodpowiedniego może Cię dużo kosztować.

A co oznacza dobry projektant wnętrz?
Dobry projektant to taki, który „rozkęci” twoje pomysły, które gdzieś tam już masz w swojej głowie, zainspiruje, zaproponuje swoje idee zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Podczas projektowania powienien przystosować się do potrzeb użytkowników danego pomieszczenia/mieszkania, ich zainteresowań, czy nawet upodobań estetycznych.

Aktualnie na rynku projektowym możemy znaleźć wiele firm funkcjonujących w tej branży, a zakres wynagrodzenia za ich projekty jest równie zdywersyfikowany. Co warto dodać, przy wyborze należy nie tylko kierować się aspektem finansowym, ale również ogólną opinią, poznać poprzednie aranżacje architekta. Dzięki temu można dokładniej przyglądnąć się umiejętnością danego specjalisty. Wszelkie potrzebne informacje czy materiały można znaleźć na kontach społecznościowych jak facebook czy twitter, na witrynach firmowych oraz portfoliach z poprzednimi projektami.

Jeżeli zapomnieliśmy o jakiejkolwiek firmie godnej uwagi, piszcie śmiało! Chcemy Wam pomagać, udostępniać dobrych i sprawdzonych specjalistów.

Lista firm zajmujących się aranżacją wnętrz w Kaliszu i okolicach:

CRAY STUDIO
62-800 Kalisz
ul. Kresowa 20

Artima Studio Projektowe
Monika Marek
Biskupice 18, 62-800 Kalisz

DESIGNUM studio kreacji
62-800 Kalisz
biuro@studioprojektowekalisz.pl

Tangram – wnętrza w dobrym stylu
ul. Częstochowska 21/40
62-800 Kalisz

NS-Project Pracownia Projektowa Natalia Szajdzińska
ul. Cegielniana 6
62-800 Kalisz

ArtBau
ul. Koszutskiej 32
62-800 Kalisz

EGZO STUDIO
Paulina Frankowska
ul. Chłodna 42
62-800 Kalisz

Interior art Architektura i Wnętrza
ul. Panońska 15
62-800 Kalisz

Aranżacja wnętrz w Gorzowie wlkp – lista firm

Jeżeli szukasz firm, których zadaniem jest aranżacja wnętrz w Gorzowie Wielkopolskim, to zgodnie z naszą tradycją mamy dla Was listę, która Wam pomoże.

Zgodnie z naszą tradycją kontynuujemy tworzenie list, które pomagają Wam w dobraniu odpowiednich firm przy aranżacji wnętrz. Oczywiście zachęcamy również do korzystania z naszej aplikacji wirtualny dom, która pozwala zaaranżować wirtualnie samemu łazienkę, salon, kuchnię czy nawet biuro. Kolejnym logicznym krokiem jest jednak – ma się rozumieć – wybranie odpowiedniej firmy, która pomoże nam w wykonaniu wymarzonej aranżacji wnętrz.

Gorzów Wielkopolski, historycznie znany jest jako siedziba Polan, miasto o pięknej architekturze oraz niesamowity do tych ostatnich należą choćby historyczny układ urbanistyczny Nowego Miasta, osiedle robotnicze Zamoście, Kościół farny, Kościół Niepokalanego Poczęcia, kościół ewangelicki, klasztor oblatów i wiele, wiele innych. W mieście znajduje się również Muzeum Lubuskie, na które składa się Muzeum Sztuk Dawnych, Muzeum Grodu Santok, Muzeum Warty oraz Muzeum Kultury i Techniki Wiejskiej.

Silne wpływy architektury chrześcijańskiej łączą się z nowoczesnym charakterem tutejszej ludności, więc nic dziwnego, że coraz więcej osób szuka dobrych firm zajmujących się aranżacją wnętrz w Gorzowie. Gorzów to piękne miasto z licznymi obiektami zielonymi oraz sportowymi – aranżacja mieszkania powinna zatem uwzględniać również ewentualne zainteresowania sportowe.

Zgodnie z naszymi zasadami: po pierwsze lista jest wciąż rozwijana oraz uzupełniania. Po drugie czekamy na Wasze propozycje kolejnych miast oraz firm. Po trzecie – firmy dobieraliśmy na bazie Waszych zgłoszeń oraz własnych poszukiwań celem poszerzenia oferty rynkowej. Po czwarte wreszcie – jak zawsze dziękujemy naszym Czytelnikom za wkład, dobre słowa oraz współpracę.

PROJEKTY & ARANŻACJE WNĘTRZ (Studio S-Line)
ul. Jana Pawła 80h
66-400 Gorzów Wlkp.

Mila Bozza
Walczaka 12
66-400 Gorzów Wielkopolski

Studio inConcept
ul. Nadbrzeżna – Nisza nr 43
66-400 Gorzów Wlkp.

Deluxedesign – projektowanie aranżacja wnętrz
Sikorskiego 24 lok.208
66-400 Gorzów Wielkopolski

Studio LOFT ART Izabela Balbus – projektowanie i aranżacja wnętrz
ul. Witosa 38, lokal B
66-400 Gorzów Wlkp.

Lamati – Projektowanie wnętrz
ul. Kombatantów 34
66-400 Gorzów Wielkopolski

CERMAG -Oddział Gorzów Wielkopolski
ul. Żwirowa 41
66-400 Gorzów Wielkopolski

„KiB” KUJAWA I BUKARTYK
Usługi Projektowe i Inwestycyjne
Spółka Cywilna
ul. Walczaka 25, lokal 406 ( wieżowiec ZWCh „STILON”, IV piętro )
66-400 Gorzów Wlkp.

Aranżacja wnętrz w Legnicy – lista firm

Ponieważ nasz wpis związany z aranżacją wnętrz w Łomży spotkał się z ciepłym przyjęciem, to teraz prezentujemy tekst z tej samej serii, tyle, że miastu Legnicy. Mamy nadzieję, że te zestawienia pomogą Wam w potrzebie, gdy zajmować się będziecie aranżowaniem wnętrz. Zarówno, gdy będzie chodziło o stworzenie całej aranżacji wnętrza, jak i w przypadku potrzeby pojedynczej porady, możemy się posiłkować tym właśnie zestawieniem.

Pamiętajmy o tym, że nie sposób umieścić na jednej liście wszystkich usługodawców działających w Legnicy. Dlatego też skupiliśmy się na części – ale będziemy tę listę – tak jak poprzednie cały czas uzupełniać. Co więcej tu także zachęcamy Was do pomocy i do zgłaszania tych biur aranżacji wnętrz, których nie umieściliśmy jeszcze w zestawieniu.

Ponadto warto zwrócić uwagę na to, że uwzględniliśmy w tym zestawieniu wyłącznie biura mające siedzibę w Legnicy, podczas, gdy wiele z nich pracuje zdalnie również w okolicach i na całym terenie Dolnego Śląska. Dział to zresztą w obie strony – również w Legnicy możemy skorzystać z usług online biura, które zajmuje się projektowaniem, ale nie ma swojej siedziby w Legnicy.

Zapraszamy zatem do lektury naszej listy, a także do jej uzupełnienia. Ponadto zachęcamy do samodzielnego szukania tego typu biur, zwłaszcza tych, które uznacie za warte polecenia. W ten sposób pomożecie nam tworzyć obszerne zestawienie, a także innym klientom, którzy dzięki tej liście łatwiej będą mogli znaleźć kogoś, kto wykona dla nich niewątpliwie trudne i ważne dla każdego, kto chce mieszkać w ładnie urządzonym domu, zadanie.

BART Pracownia architektury
Lipowa 22
59-220 Legnica

DRU DESIGN
ul. Leopolda Staffa 15 lok. 3
59-220 Legnica

DEKOR – Aranżacja wnętrz, Agnieszka Niebudek
ul. Fiołkowa 95
59-220 Legnica

EXPERT-BUD
ul. Wrocławska 276
59-220 Legnica

ARCHIMAG
RATAJA 28
59-220 Legnica

CREATUM Projektowanie wnętrz
Ul. Piątnicka 36B
59-220 Legnica

OJKOS Małgorzata Krawczyk-Szczerbińska
Pileckiego 23
59-200 Legnica

Pracownia architektoniczna ARABESKA
Nowodworska 17
59-220 Legnica

Aranżacja wnętrz w Gnieźnie lista firm

Kontynuując naszą serię miejsc, w których przeprowadzicie aranżację wnętrz, tym razem docieramy do Gniezna. Aranżacja wnętrz w Gnieźnie to często pojawiające się zapytanie, obok fraz takich jak firmy dotyczące aranżacji z Gniezna lub gdzie szukać pomocy w aranżacji wnętrz.

Jak wszyscy wiemy legenda głosi, że nazwa miasta wywodzi się od gniazda, zaś samo Gniezno było siedzibą wielu, wielu ważnych postaci historycznych. Tworząc swoje własne gniazdo oczywiście warto zdawać się na dobre firmy, które pomogą nam przy aranżacji wnętrz. Nikomu nie służy monopol, nikt nie chce zdawać się tylko na jedną firmę. Dlatego zgodnie z tradycją prezentujemy kontakty do kilku firm, nie dopingując żadnej. Szerszy wybór to lepsze mieszkanie, lepsze mieszkanie to zadowolony Czytelnik! Dlatego jeżeli szukacie legendarnego gniazda – z nami je znajdziecie!

Naszym zadaniem jest przede wszystkim pomoc Czytelnikowi. Mając pod sobą odpowiednie projekty (np.. wykonane na naszej aplikacji Wirtualny Dom) bez problemu szybko i tanio urządzimy swoje wnętrze – szczególnie z dobrze dobraną firmą! Gniezno ma kilka ciekawych opcji pod tym względem, przy czym warto pamiętać również o fakcie, że niedaleko leży Poznań, w którym również nie brakuje fachowców!

Poniższa lista w miarę potrzeb oraz możliwości będzie stale aktualizowana. Wszystko to oczywiście dla dobra naszych Czytelników, którzy powinni mieć jak najszerszy wybór przy projektowaniu swoich gniazd. Gniezno jest pięknym miastem, w którym warto mieć piękne mieszkanie. Jednocześnie staramy się ułatwić Wam sprawę – i zaoszczędzić czas jaki poświęcilibyście sami na wyszukiwanie oraz tworzenie własnych list pt. Aranżacja wnętrz Gniezno.

Nasze listy są też przez nas sprawdzanie – jeżeli traficie na dodatkowych specjalistów z tematu piszcie do nas śmiało! Bardzo chętnie rozbudujemy listy, aż te będą największymi lista aranżacji wnętrz w Polsce!

MDS architekci Maja Ziemba – Żółtowska
62-200 Gniezno, ul.Dąbrówki 29
Centrum Wyposażenia Wnętrz „GoJa”
62-200 Gniezno
ul. Kiszkowska 8

Sowa Studio
ul. Trzecka 31
63-004 Gowarzewo

Projektowanie i aranżacja wnętrz Ann-Design
Wyszyńskiego 23, Gniezno

Noir Arte
Dąbrowska 15, Gniezno

Poprawa Gniazda
Topolowa 3, Gniezno

Roraf Pracownia Projektowa

„RIDEX DEKORACJA” Sp. z o.o. Sp.k.
Dąbrowskiego 45, Poznań

Jak zawsze dziękujemy Wam za wsparcie, sugestie oraz czytanie naszego bloga!

Aranżacja wnętrz Głogów – lista potencjalnych firm

Jesteśmy niezmiernie ucieszeni dużym zainteresowaniem naszych poprzednich wpisów dotyczących adresów firm zajmujących się projektowaniem wnętrz, zarówno osób indywidualnych jak i firm. Dlatego postanowiliśmy przedstawić Wam kolejne, tym razem z innego dolnośląskiego miasta – Głogowa. Są to oczywiście dane w większości przysłane przez użytkowników portalu zbudujmyto.pl oraz czytelników naszego oficjalnego bloga, którzy polecają sprawdzonych już projektantów.

Jeżeli uważacie, że brakuje kogoś na tej liście, a powinien się tu znaleźć – piszcie! Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje i oczywiście sugerowane adresy i nazwy firm dodamy do tej małej bazy.

Chcielibyśmy również zaznaczyć, że przy niektórych danych nie podawaliśmy dokładnego adresu. Jest to w szczególności spowodowane coraz to większą popularnością pracy zdalnej zarówno wśród projektantów jak i architektów. Nie jest więc trudno znaleźć firmy, które wykonają pracę na przykład z innego miasta, z całej Polski. W bardzo wielu przypadkach, wybranie właśnie pracownika/firmy zdalnej jest o wiele tańszym wyjściem. Decyzja należy ostatecznie do klienta, zależna jest od zasobności portfela oraz wymagań. Otrzymaliśmy również wiadomości z poleceniem od zadowolonych klientów głogowskich firm projektowych, którzy pochądzą  z różnych zakątków Polski – np Szczecin czy nawet Olsztyn. Pomimo faktu, że w swoim regionie mają również dobre biura projektowe, wybierali akurat głogowskie. Przypadek? Raczej nie.

Celem tej listy jest oczywiście ułatwienie znalezienia dobrej firmy zajmującej się aranżacją wnętrz w Głogowie oraz okolicach. Mamy nadzieję, że podobnie jak poprzednie wpisy z adresami interesujących firm, ten artykuł będzie cieszył się równie wielkim zainteresowaniem.

Aranżacja wnętrz Głogów – lista:

 

STUDIO INTERIOR

Plac Kon­sty­tu­cji 3 Maja 1/333

67–200 Głogów

(Qubus Office Center)

 

MS Concept

Głogów, ul. Głowackiego 17

Wrocław, Łokietka 6

 

Ekspresja Sp. z o.o.

Budowlanych 6

67-200 Głogów

 

Stolar

Adama Mickiewicza 65C

67-200 Głogów

 

Projektowanie wnętrz Głogów – „Boskie Wnętrza”

67-200 Głogów

 

Home & Garden Studio

projektowe Aneta Szymańska

Głogów

 

Szymczak Projekt – Dekoracja wnętrz

Orbitalna 23

67-200 Głogów

 

Falko s.c. P.H.U. Fiałkowski

Perseusza 70/8

67-200 Głogów

Aranżacja wnętrz w Łomży – lista firm

Niedawno przygotowaliśmy wpis, w którym wymieniliśmy miejsca w których możecie się poradzić w kwestii aranżacji wnętrz w różnych miastach Polski. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, jak zdrowa jest konkurencja. Nie służy klientowi monopol, a znacznie lepsze ma on pole manewru, jeżeli do wyboru pozostaje wielu usługodawców.

Ponadto nie zajmujemy się promocją żadnej konkretnej firmy, a jedynie chcemy pomóc Czytelnikom w dokonaniu wyboru i informowaniu ich o miejscach, w których poszczególne usługi mogą zostać wykonane. Jednocześnie umieszczanie w jednym wpisie wszystkich firm może sprawić, że wyszukanie konkretnej informacji może być dla Was czasochłonne, a niewiele rzeczy szanujemy tak mocno jak czas naszych Czytelników. Potrafimy postawić się w sytuacji kogoś, kto właśnie się zastanawia jak urządzić łazienkę z kabiną czy też nie wie, skąd wziąć gotowe projekty kuchni lub czerpać inspiracje na nie. Człowiek w trakcie budowy, remontu lub aranżowania wnętrza jest bardzo zajęty i ma mało czasu. Dlatego właśnie postanowiliśmy przedstawić kilka wpisów, które będą wyszczególniać najbardziej znane studia i architektów wnętrz w poszczególnych miastach. Na pierwszy rzut pójdzie Łomżaaranżacja wnętrz w tym mieście może być wsparta przez firmy, które tutaj wymieniliśmy.
Warto przy tym zwrócić uwagę, że nie są to wszyscy wykonawcy tego typu usług, których znaleźć możemy w Łomży, ale ową listę będziemy regularnie uzupełniać.

Dziękujemy Wam także za wsparcie, którego nam udzielacie i to, że regularnie informujecie o firmach, które powinny znaleźć się w zestawieniu. Staramy się na bieżąco uzupełniać braki. Jeszcze raz dziękujemy i prosimy dalszą współpracę na korzyść wszystkich osób chcących zaaranżować wnętrze, a także samych architektów i biura projektowe mogące za pośrednictwem naszej strony dotrzeć do klientów.

Zapraszamy także do naszej bazy firm i fachowców, gdzie możecie znaleźć dane firm i kontakty do osób mogących wykonać dla Was poszczególne prace – od aranżacji, przez wykończenie i instalacje, aż do budowy domu.

Rocco Design
Śniadeckiego 5
18-400 Łomża

Projekt Studio Robert Jerzy Karwowski. Projekt, projektowanie wnętrz
Polowa 33
18-400 Łomża

Projektowanie wnętrz A3D, architekci Krzysztof Gruszfeld, Tomasz Chojnowski, Piotr Wagner
Długa 23
18-400 Łomża

Arch – Usługi Projektowo Kreślarskie Marek Michalak
Adama Mickiewicza 25
18-400 Łomża

ENZO Karol Zabielski
Jednaczewska 55
18-400 Łomża

Projekt Studio
Niemcewicza 2 lok. 89
18-400 Łomża

Pracownia Architektoniczna – Jeden Projekt Arch. Jacek Fronc
ul. Nowogrodzka 81
18-400 Łomża

Przewaga Wirtualnego domu

Coraz więcej osób pyta o nasz moduł, jakim jest Wirtualny Dom. Projekt niesamowicie szybko się rozwija, a zainteresowanie, jakim się cieszy świadczy o tym, że jest to narzędzie potrzebne.

W Internecie znaleźć można bardzo wiele programów służących do wizualizacji wnętrz. Są one nierzadko bardzo złożone i mają wiele możliwości. Jest też wiele bardzo prostych w obsłudze programów i do tego darmowych. Tak to wygląda na pierwszy rzut oka, niestety badając sprawę uważniej, możemy dojść do wniosku, że nie ma wśród nich narządzi, które mogą z powodzeniem spełnić oczekiwania użytkowników.

Na potwierdzenie braku ich realnej funkcjonalności, podam fakt, że istnieją one na rynku już dłuższy czas i zdążyły wyrobić sobie markę, a mimo to użytkownicy sięgają po nowy produkt, jakim jest Wirtualny Dom. Dlaczego ktoś, kto chce urządzić salon, wybiera program, którego nie zna? Być może dlatego, że robiąc to po raz pierwszy, jeszcze nie zna rynku i kierując się ślepym trafem, lub wynikiem w wyszukiwarce trafia po prostu na nasze narzędzie? Być może jest to kwestia przypadku, ale byłbym ostrożny w takich sądach. Raczej zaryzykowałbym wniosek, że Wirtualny Dom jest najlepszy wśród tego typu narzędzi.

Jaka jest przewaga Wirtualnego Domu nad innymi narzędziami?

Po pierwsze to, że jest on nowy traktować należy jako atut. Większość obecnych w sieci programów „z tradycją”, zwłaszcza tych darmowych nie jest ulepszana ani aktualizowana. Wirtualny Dom jako produkt nowy i innowacyjny korzysta z najnowszych technologii. Co więcej wykorzystuje je w niezwykle atrakcyjny sposób.
Program do wizualizacji salonu, jakim jest Wirtualny Dom oferuje niesamowicie prostą obsługę, a do tego łączy w sobie naprawdę spore możliwości.

Wiele osób próbuje tej sztuki, jaką jest projektowanie domów online. W tym celu ludzie poszukują odpowiednich narzędzi, pytają na forach… Niestety świadomość tego typu usług jest raczej niska. Zresztą nie tylko świadomość. Także sam rynek nie oferuje zbyt wiele. Większość programów jest – jak wspomniałem – albo przestarzała, albo trudna w obsłudze.
Konieczne jest zatem szerokie zakrojenie poszukiwań. Można powiedzieć, że program do wizualizacji wnętrz nie jest w cale rzeczą niezbędną, żeby na przykład urządzić salon – zwłaszcza, jeżeli nie aranżujemy wnętrz zawodowo, a jedynie potrzebujemy pomocy przy unaocznieniu własnej wizji i przetestowaniu jej, zanim zrealizujemy nasz pomysł w realnym życiu.

Niestety, jeżeli ktoś szukał kiedyś programu, który faktycznie pomógłby w zaprojektowaniu domu, a następnie pozwoliłby zweryfikować swój projekt, to mógł się srodze zawieść. Chyba żadne z tych narzędzi nie pozwala zwykłemu użytkownikowi na stworzenie projektu z prawdziwego zdarzenia. Jeżeli już jest darmowy i łatwy w obsłudze, to przeważnie zastosowanie może mieć tylko jako zabawka, bo do prawdziwej pracy ciężko go użyć.

A Wirtualny Dom – o czym warto wspomnieć ma również walor edukacyjny. Nie umniejszając jego wartości, jako narzędzia, które po prostu pomaga nam, jeżeli chcemy urządzić mieszkanie, to można go spokojnie użyć, jako narzędzie do nauki perspektywy i planowania przestrzeni. Mało tego – nawet, jeżeli nie planujemy urządzania domu ani edukowania się w zakresie architektury wnętrz, to Wirtualny Dom może nam zapewnić czystą rozrywkę, a przy tym rozwinąć kreatywność i zmysł estetyczny. To także jest powód dla którego warto go polecić.

Podsumowując – polecam zapoznanie się z Wirtualnym Domem. Zachęcam też do tego, aby dzielić się wrażeniami z jego użytkowania. Co prawda regularnie testujemy oprogramowanie i dbamy o to, by było coraz lepsze, ale zawsze cenimy sobie opinie i uwagi użytkowników, które stanowią dla nas nieocenioną podpowiedź co do tego, w którą stronę powinniśmy zmierzać.

WZORY Warszawskie Targi Designu

6 grudnia 2014 w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie odbędą się Warszawskie Targi Designu WZORY. Jest to VI edycja największej imprezy poświęconej polskiemu wzornictwu, która odbywa się w stolicy.

Czytaj dalej WZORY Warszawskie Targi Designu

Wizualizacje 3D w programie Wirtualny Dom

Czy ktoś nie wie, jak wyglądają plany architektoniczne? Czy ktoś, kto budował lub urządzał dom nie widział tych schematycznych rysunków mających ułatwić nam zrozumienie koncepcji architekta, a jemu samemu oraz wykonawcom pracę? Czytaj dalej Wizualizacje 3D w programie Wirtualny Dom

Jakie profity przynoszą rozwiązania proekologiczne dla domu

Gdy buduje się dom zwraca się uwagę na różne elementy. Na przykład na oszczędność albo na funkcjonalność. Warto także zwrócić uwagę na ekologię. Czytaj dalej Jakie profity przynoszą rozwiązania proekologiczne dla domu