Łazienka – inspiracje – trendy

 

Znaleźliśmy dla Was kilka ciekawych inspiracji łazienek. Od kilku sezonów w aranżacjach łazienek króluje styl skandynawski, styl retro oraz loft.  Jasne kolory, naturalne materiały i minimalizm to trendy które wpisały się na stałe w wystrój łazienek.

Czytaj dalej Łazienka – inspiracje – trendy

Sypialnia na poddaszu – inspiracje

Do niedawna poddasze było niedocenianym kącikiem naszych domów. Królowały w nich stare nieużywane meble, nikomu niepotrzebne zapomniane narzędzia czy zabawki, z których nasze dzieciaki powyrastały, a nam dorosłym ciężko się z nimi rozstać. Jednym słowem mówiąc poddasze to była składownia wszystkiego.

A dzisiaj? Czytaj dalej Sypialnia na poddaszu – inspiracje

O domu inaczej cz. 3

Dlaczego poddałem w wątpliwość fakt, iż dawne zabiegi magiczne wymarły? Ano dlatego, że moim zdaniem są one nadal żywe. Dom jest nie tylko miejscem czy budynkiem. Dom zajmuje tak mocne miejsce w naszym umyśle, że jest w pewnym stopniu odzwierciedleniem umysłu mieszkańca. Podczas codzienności atakują nasz umysł najróżniejsze bodźce. Jesteśmy na nie przygotowani, czasem wręcz ich wyczekujemy. W domu – jeżeli jakieś się pojawiają – to są nam one znane. W większości są nawet przez nas kształtowane, aby codzienność działała na nas tak, jak sobie tego życzymy.

Projektowanie wnętrz – czy android pozwala na innowacje?

Jak wiadomo programy komputerowe służące do projektowania wnętrz mają za zadanie ułatwić nam znalezienie właściwych rozwiązań i uporządkować wizję własnego mieszkania.

Poruszam ten temat po raz kolejny, jednak tym razem nawiążę do tematów, które już były poruszane w poprzednich wpisach. Chodzi mianowicie o to, że z jednej strony mamy różne źródła, dzięki którym możemy dostać porady na to jak urządzić wnętrze.

Jednocześnie w głowie pojawia nam się bardzo wiele inspiracji. Pojawiają się tam z różnych przyczyn. Czasem po prostu pod wpływem impulsu, jakim może być zobaczenie czyjegoś wnętrza, czy nawet czegoś bezpośrednio niezwiązanego z aranżacją, ale wywołującego u nas pomysł na to, co możemy zrobić z wnętrzem swojego domu… Wtedy jednak nigdy nie możemy być pewni (chyba, że jesteśmy wykwalifikowanym architektem wnętrz), czy owa koncepcja jest do zrealizowania, a jeżeli jest, to czy jej zrealizowanie będzie na pewno decyzją z dobrym skutkiem dla naszego mieszkania.

Sposobów na weryfikację owego konceptu jest również sporo i one także były już opisywane. Możemy na przykład skonfrontować nasz koncept ze specjalistą, którego odwiedzimy w biurze lub też możemy poradzić się takowego na forum internetowym. Weryfikacja wiarygodnych doradców i wyławianie ich wśród tych niegodnych zaufania również było opisywane.

Chciałbym jednak jeszcze wspomnieć o innowacjach, o których już była mowa. Otóż zdarza się, że ktoś wpada na pomysł niezgodny ze standardami, a zarazem o dziwo mimo, iż ów nie przystaje do obecnych standardów okazuje się pomysłem trafionym i skutecznym.

Ciężko jednak mieć pewność co do tego, czy pomysł, na który właśnie wpadliśmy zalicza się do tego rodzaju nielicznych idei czy może raczej będzie jeden pospolitych błędów aranżacyjnych.

Jeśli chodzi o weryfikację tego typu spraw, to wykwalifikowani specjaliści zazwyczaj oceniając wartość jakiegoś pomysłu oceniają to, czy jest on zgodny z normami. Jeżeli jest niezgodny, to zazwyczaj uznaje się go za błędny. Aczkolwiek dekoratorzy wnętrz, to ludzie kreatywni, więc jeżeli trafimy na bratnią duszę, to może się okazać, że mimo odbiegania od norm uznany zostanie nasz pomysł za słuszny.
Warto w tym celu poradzić się kilku specjalistów, nie jednego, bo jeden może się pomylić zwłaszcza, jeżeli poruszamy kwestie nieszablonowe.

Jednakże tutaj chcę napisać też o programach do aranżacji wnętrz. Otóż projektowanie wnętrz jest możliwe nawet za pośrednictwem systemu android. Już nawet nie potrzebujemy nowoczesnego komputera z wielkim monitorem. Wystarczy nam smartfon z Androidem.

Jaki jest problem z programami do tworzenia wnętrz? Otóż problemów może być bardzo dużo – podobnie zresztą jak korzyści. Tym jednak, co nas interesuje w tym tekście to jak się ma program do innowacji.

Otóż problem jest taki, że – jak już wspomniałem w poprzednim tekście – programy są projektowane na potrzeby dużej liczby ludzi.
Nie jest to co prawda reguła. Bywa z tym różnie. Na przykład profesjonalne programy dla architektów są zaawansowanymi narzędziami, mającymi wiele możliwości, ale też korzystać można swobodnie, gdy jest się zawodowym architektem, ma się doświadczenie, wyczucie, a ponadto mocny komputer, który będzie w stanie ten program udźwignąć i pozwolić na swobodne z niego korzystanie.

Jednakże piszę tutaj o programach prostych w obsłudze i ogólnie dostępnych. Chociażby właśnie o aplikacjach pozwalających na projektowanie wnętrz w systemie Android.
To nie są narzędzia dla zawodowców. To są programy dla ludzi, którzy nie mają czasu skupiać się na aranżowaniu wnętrz, nie wiążą z tym swojego życia zawodowego. Są to aplikacje dla ludzi, którzy chcą sporadycznie pobawić się w dekoratorów wnętrz w dowolnym miejscu.

Jak wiadomo innowacyjne pomysły zdarzają się rzadko. Innowacyjne i trafne pomysły zdarzają się bardzo rzadko, a aplikacje na androida raczej powinny dążyć do tego, żeby były dopasowane do największej grupy osób.

Dlatego też rzadko pozwalają na innowacje, bo ich celem nadrzędnym jest redukcja błędów. A tak się składa, że użytkownicy aplikacji mobilnej będący amatorami popełniają je często, zaś użytkownicy profesjonalnych narzędzi, którzy pracują w zawodzie nie potrzebują takiego ubezpieczenia.

Aranżacja wnętrz Głogów – lista potencjalnych firm

Jesteśmy niezmiernie ucieszeni dużym zainteresowaniem naszych poprzednich wpisów dotyczących adresów firm zajmujących się projektowaniem wnętrz, zarówno osób indywidualnych jak i firm. Dlatego postanowiliśmy przedstawić Wam kolejne, tym razem z innego dolnośląskiego miasta – Głogowa. Są to oczywiście dane w większości przysłane przez użytkowników portalu zbudujmyto.pl oraz czytelników naszego oficjalnego bloga, którzy polecają sprawdzonych już projektantów.

Jeżeli uważacie, że brakuje kogoś na tej liście, a powinien się tu znaleźć – piszcie! Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje i oczywiście sugerowane adresy i nazwy firm dodamy do tej małej bazy.

Chcielibyśmy również zaznaczyć, że przy niektórych danych nie podawaliśmy dokładnego adresu. Jest to w szczególności spowodowane coraz to większą popularnością pracy zdalnej zarówno wśród projektantów jak i architektów. Nie jest więc trudno znaleźć firmy, które wykonają pracę na przykład z innego miasta, z całej Polski. W bardzo wielu przypadkach, wybranie właśnie pracownika/firmy zdalnej jest o wiele tańszym wyjściem. Decyzja należy ostatecznie do klienta, zależna jest od zasobności portfela oraz wymagań. Otrzymaliśmy również wiadomości z poleceniem od zadowolonych klientów głogowskich firm projektowych, którzy pochądzą  z różnych zakątków Polski – np Szczecin czy nawet Olsztyn. Pomimo faktu, że w swoim regionie mają również dobre biura projektowe, wybierali akurat głogowskie. Przypadek? Raczej nie.

Celem tej listy jest oczywiście ułatwienie znalezienia dobrej firmy zajmującej się aranżacją wnętrz w Głogowie oraz okolicach. Mamy nadzieję, że podobnie jak poprzednie wpisy z adresami interesujących firm, ten artykuł będzie cieszył się równie wielkim zainteresowaniem.

Aranżacja wnętrz Głogów – lista:

 

STUDIO INTERIOR

Plac Kon­sty­tu­cji 3 Maja 1/333

67–200 Głogów

(Qubus Office Center)

 

MS Concept

Głogów, ul. Głowackiego 17

Wrocław, Łokietka 6

 

Ekspresja Sp. z o.o.

Budowlanych 6

67-200 Głogów

 

Stolar

Adama Mickiewicza 65C

67-200 Głogów

 

Projektowanie wnętrz Głogów – „Boskie Wnętrza”

67-200 Głogów

 

Home & Garden Studio

projektowe Aneta Szymańska

Głogów

 

Szymczak Projekt – Dekoracja wnętrz

Orbitalna 23

67-200 Głogów

 

Falko s.c. P.H.U. Fiałkowski

Perseusza 70/8

67-200 Głogów

Program do projektowania łazienki rozwiąże twoje problemy!

Projektowanie domu w XXI wieku jest znacznie prostsze niż kiedykolwiek, szczególnie używając nowoczesnego oprogramowania.

Program do tworzenia wnętrz online, lub program do projektowania łazienki jest nie tylko tańszym wyborem od architekta lub planisty, ale przede wszystkim oferuje znacznie więcej możliwości. Nie potrzebujesz wynajmować specjalisty – Ty sam możesz stać się specjalistą!

 

Program do wizualizacji wnętrzzaprototypuj swoją łazienkę!

Wizualizacja wnętrz jest bardzo ważnym krokiem w budowie domu. Łazienki nie są tutaj żadnym wyjątkiem. Dobry program do projektowania łazienki oferuje nam bowiem oszczędność czasu oraz środków finansowych. Jest również idealnym rozwiązaniem dla tych z nas, którzy nie mają zamiaru korzystać z usług architektów, które z wielu powodów nie są zbyt popularne na rynku polskim.

Zarazem plan jest potrzebny. Analizujmy sprawę bowiem sprawę logicznie – rozplanowując łazienkę wirtualnie po pierwsze, będziemy mieli wizualizowaną ostateczną wersję naszego projektu, więc szybko naniesiemy wymagane poprawki. Po drugie sprawdzimy ile będziemy potrzebowali danych materiałów, środków, pieniędzy, a być może nawet wyliczymy ile czasu zajmie cała przebudowa. „Wirtualny Dom” jako program do wizualizacji wnętrz jest wyborem najsensowniejszym, ponieważ skłania się do filozofii planowania swoich działań. Robimy raz a dobrze, a nie kilkukrotnie, byle jakoś to było.

Każda duża praca, a w szczególności praca tak ogromna jak budowa powinna zostać dbale zaplanowana. Program do tworzenia wnętrz online pomaga nam w takim planowaniu. Nie zapominajmy, ze łazienka obok kuchni to praktycznie najważniejsze pomieszczenie domu. Dlatego staje przed nami wiele pytań:

Jaką chcemy wannę? Jak powinna stać? Czy postawimy tam również pralkę? Co z przepływem powietrza, tak żeby nie wdzierała się pleśń? W jaki sposób wykorzystać wolne przestrzenie? Czy nasze ściany będą równe wybranym przez nas kaflom? Ile czasu potrzebujemy? Jakie kolory zastosować?

Aranżacja łazienki online

Projektując łazienkę należy zastanowić się nad kilkoma aspektami. Po pierwsze – dla ilu osób łazienka będzie przeznaczona? Jeżeli budujemy ją dla pary, możemy sobie pozwolić na inne funkcje niż w łazience dla rodziny. Po drugie – jak wygląda nasze zaplecze funkcjonalne? Czy wentylacja działa? Czy rozmiar planowanej wanny będzie odpowiedni? Czy z łazienki będą korzystać ludzie starsi, czy młodsi? Czy wybrane przez nas materiały będą odpowiednio zabezpieczały nas przed pleśnią? Lista jest naprawdę długa, ale podobnie jak przy kupnie domu lub samochodu – czasami lepiej dmuchać na zimne.

W łazience każdy centymetr jest na wagę złota, a nie zapominajmy, że jako pomieszczenie funkcjonalne jest w praktyce najdroższym w przebudowie i remoncie. Lepiej poświęcić trochę czasu z odpowiednim (np. naszym!) oprogramowaniem, a dopiero potem zabrać się do wykonania i ładować się w koszta.

Dobra łazienka będzie służyła nie przez lata, ale przez całe pokolenia! Dlatego program do projektowania łazienki pozwoli nam rozplanować wszystkie kroki. Po pierwsze rozplanujemy pomieszczenie, po drugie sprawdzimy je pod względem funkcjonalności, kolejno pod względem wizualnym. Wreszcie mając te dane obliczymy wstępne koszty.

Prowadzenie remontów na „hurra!” nie ma sensu w XXI wieku! To strata czasu, nerwów i pieniędzy! Lepiej wykorzystać odpowiednie oprogramowanie, czyli dobry program do projektowania łazienki. Szczególnie, że te są zaskakująco łatwe do używania.

Program do projektowania łazienki nie jest trudny w obsłudze!

Wokół oprogramowania do aranżacji wnętrz, projektowania domów lub łazienek narosło wiele mitów. Przede wszystkim uważa się, że są trudne w obsłudze. Sporo osób myśli również, że bez dużej wiedzy o komputerach nie będą w stanie z niego skorzystać. Inne sądzą, że trzeba koniecznie być budowlańcem albo posiadać wykształcenie architektoniczne. To wszystko nie prawda!

program do tworzenia wnętrz online

Dobre programy do projektowania są intuicyjne i bardzo proste do korzystania. Nie bez powodu mają być przeznaczone dla zwykłego śmiertelnika. Jeżeli grałeś/grałaś kiedyś w The Sims budując tam, wykonywałeś/aś rysunki na lekcjach techniki lub miałeś/aś jakąkolwiek styczność z edytorami grafiki poradzisz sobie bez problemu. Wirtualna aranżacja domów jest po prostu przyjemna.

Uwzględnia również wszystkie ważne dane oraz popularne rozwiązania. A dodatkowo korzystając z bazy wiedzy na naszej stronie łatwo dotrzeć do fantastycznych inspiracji, czy niesamowitych rozwiązań technicznych. Piękna łazienka to prawdziwe dzieło sztuki – więc starajmy się wykonać je jak najlepiej.

Zaplanowanie jej wykonania popłaci na zawsze.

Program do wizualizacji wnętrz czy architekt?

Nieważne czy masz mieszkanie czy też dom – podczas remontu bądź jego urządzania potrzebujesz zwizualizować swoje pomysły, poddać je zwyczajnie ocenie. Oczywiście szukając inspiracji możesz mieć szereg wątpliwości – Czy taka aranżacja będzie pasować do aktualnego rozmiaru i kształtu? Co z funkcjonalnością? Czy wybrany kolor ścian będzie odpowiedni do stylu, który chcę wprowadzić? A może niezbędne jest wynajęcie architekta, by doradził i podrzucił kilka pomysłów? Ile pieniędzy potrzebuję zainwestować, aby otrzymać upragniony efekt?

Wyjść z przedstawionej sytuacji jest wiele. Najczęściej brane są pod uwagę usługi projektanta (architekta) wnętrz oraz program do tworzenia wnętrz online. Zarówno jedna jak i druga opcja ma bardzo wiele zalet, ale również wad – nie zapominaj o tym!  W tym artykule podsumujemy mocne jak i słabe strony kilku opisywanych możliwości.

Od czego zacząć urządzanie danego pomieszczenia?

Przede wszystkim należy uwzględnić potrzeby osób, które będą korzystały z danego miejsca/pomieszczenia. Pomóc może w tym na przykład przedział wiekowy, zainteresowania czy nawet upodobania estetyczne użytkowników. Jednak bezsprzecznie najważniejszym aspektem jest ilość pieniędzy jaką zamierzasz przeznaczyć na ustalony na samym początku cel. Jest to podstawowe kryterium ustalające i wskazujące potencjalne możliwości.

Architekt – lek na całe zło?

W przypadku wielopokojowych mieszkań bądź nawet domów, zaprojektowanie i zaaranżowanie całego wystroju może być czasochłonne i dość trudne. Dobry architekt wnętrz może doradzić, podsunąć dobre rozwiązania oraz ciekawe pomysły. Często bywa tak, że wynajęty designer tworzy projekty, które nie do końca podobają się zleceniodawcom, a po namowie i tak są wprowadzane, mimo wielu wątpliości. Na forach internetowych można znaleźć wiele opinii, mówiących że pomimo całkowitej akceptacji pomysłu architekta oraz wprowadzenia danych zmian, projekt nie jest tak funkcjonalny i ciekawy jak wydawał się być na początku. W takich momentach, po niedługim czasie, mieszkańcy wprowadzają zmiany na własną rękę. Po pierwsze jest to oczywiście kosztowne, a po drugie nawet niewielkie zmiany mogą zwyczajnie nie pasować do wprowadzonego już wcześniej stylu, bądź aranżacji, np. kolory czy dodatki.

Pamiętajmy dodatkowo o tym, że jeżeli architekt może się spisać świetnie z powierzonego mu zadania, bądź też niekoniecznie – tak czy inaczej weźmie za to pieniądze, które mogłyby zwyczajnie zasilić budżet początkowo przeznaczony na remont czy aranżację wnętrza.

zbudujmyto.pl

[Samo]inspiracja – program do wizualizacji wnętrz

Coraz częściej wybieraną oraz oczywiście najtańszą wersją planowania przestrzeni jest darmowy program do tworzenia wnętrz online. Polski rynek oferuje dość bogatą listę takiego oprogramowania, od darmowych narzędzi, po te za które trzeba słono zapłacić. Mało kto, urządzając pokój, bądź nawet małe mieszkanie zdecyduje się na zakup takiego software’u, ponieważ będzie to bezużyteczny i zbędny program, po wykonanej aranżacji i remoncie. Co więcej, połączenie przykładowych wnętrz z katalogów, magazynów wnętrzarskich oraz  specjalistycznych portali internetowych może przynieśćinteresujący rezultat. Możesz połączyć własne pomysły z różnych źródeł w jeden. Aktualnie wiele dostępnych programów jest nie tylko darmowych, ale również dziecinnie prostych w obsłudze – nie ma potrzeby długo szukać i przebierać, przykładem chociażby może być moduł “Wirtualny Dom” na naszym portalu.

Mix – połączenie możliwości gwarantem zadowolenia?

Coraz częściej samodzielnie tworzy się wstępny projekt i idzie z nim do architekta wnętrz. Oczywiście nie dość, że jest to bardzo pracochłonne- musisz stworzyć i pokazać swój pomysł, ale również kosztowne ze względu na wynagrodzenie które pobiera wynajęty projektant wnętrz. Oczywiście opisywane rozwiązanie przynosi w większości przypadków świetne efekty. Można w prosty i zarazem dokładny sposób pokazać czego oczekujemy  oraz zobrazować nasze preferencje estetyczne.

Ostateczna decyzja pozostaje oczywiście Wam. To od Was zależy jakie narzędzie wybierzecie, czym będziecie się kierować oraz czy w ogóle wynajmiecie projektanta wnętrz. Każda z opisywanych możliwości ma zarówno zalety jak i wady, każda daje ogromne możliwości, każda jest odpowiednia.

Urządzanie pokoju dziecięcego – o czym pamiętać?

Urządzanie pokoju dziecięcego, idealnie dopasowanego, odpowiadającego oczekiwaniom i spełniającego swoją rolę nie jest aż tak trudnym zadaniem. Pomimo tego, że wnętrze jest wymagające wystarczy pamiętać o kilku zasadach i wskazówkach, aby prawidłowo zaaranżować przytulną i funkcjonalną przestrzeń. Przede wszystkim potrzeba wziąć pod uwagę możliwości jakie mamy, a mianowicie rozmiar pomieszczenia oraz fundusze, które możemy przeznaczyć na remont i urządzenie.

 

Razem czy osobno?

W aktualnych czasach panuje przekonanie, że każde dziecko powinno mieć swój własny pokój. Jest to dość normalne i oczywiście zrozumiałe –  każdy rodzic chciałby zapewnić jak najlepsze warunki swoim potomkom.

Własny pokój jest kwestią sporną, choć nie ulega wątpliwości, że jest to bardzo indywidualna sprawa. Niemniej jednak warto pamiętać, że rodzeństwo posiadające wspólny pokój, prawdopodobnie, będzie spędzało więcej czasu razem co pozwoli na zbudowanie silniejszej więzi emocjonalnej między nimi, przywiązanie się. Razem będzie im zwyczajnie raźniej.

Urządzanie pokoju dla dzieci – 6 podstawowych zasad

1. Strefy – zabawa, nauka, odpoczynek

Ważne jest, aby rozgraniczyć pokój na tzw. “strefy”, a dokładniej mówiąc oddzielić każdą część pokoju. Przyjmuje się podział na trzy części: do zabawy, odpoczynku i nauki. Dodatkowo, jeżeli pozwala na to przestrzeń w pokoju gdzie mieszka rodzeństwo, dobrze jest wydzielić również tzw. “strefy prywatności” , tak by każde miało swoje miejsce do spania i nauki, nie przeszkadzające jedno drugiemu. W tym przypadku strefa rozrywki może być wspólna, nie ma potrzeby tworzyć dwóch różnych. Niewskazane jest natomiast, aby jeden pokój należał do rodzeństwa o dużej różnicy wiekowej – trudno sobie wyobrazić nastolatka mieszkającego wspólnie z bratem czy siostrą – np. dwulatkiem.

2. Oświetlenie – sprawa godna uwagi

Oświetlenie pokoju należy do podstawowych spraw, o których wiele osób zapomina. Warto pamiętać, że każda każda strefa powinna mieć swoje źródło światła, tak aby nie rozpraszać ani nie odwracać uwagi dziecka.

3. Kolory

Kolory ścian oraz mebli mają być przede wszystkim różnorodne. Nie zaleca się używania szarych i nudnych kolorów, choć “pstrokate” też nie są mile widziane. Najlepszym wyjściem jest użycie jednej palety kolorów, bądź jednego motywu, aby zarówno monotonia jak i za wielka różnorodność dziecku nie przeszkadzały.

4. Meble

Aktualnie na rynku dostępnych jest ogromna ilość mebli, robionych na zamówienie jak i tych produkowanych seryjnie, dostępnych w większości sklepów. Dopasowanie mebli do przeróżnych kształtów pokoju nie jest już problemem, wszystko zależy od zasobu portfela, inspiracji oraz przede wszystkim potrzeb. Zestaw meblowy dla niemowlaka, kilkuletniego dziecka, a dziecka w szkole znacznie się różni – zatem zależnie od wieku, potrzeby się zmieniają, tak samo jak zainteresowania i preferencje.

5. Akcesoria

Bardzo często zdarza się, że większość przedmiotów w pokoju jest całkowicie z różnych bajek, innego motywu i koloru. Warto postarać się, aby stworzyć pokój spójny, aby meble pasowały do akcesoriów, nie tylko kolorem ale również stylem. Takie miejsca są bardziej przyjazne dla dziecka, ma ono chęć spędzać w takim miejscu czas – uczyć się, rozwijać i odpoczywać. Bardzo wiele prawdy jest w przysłowiu “Diabeł tkwi w szczegółach”, a więc warto poświęcić trochę czasu i uwagi na dopracowanie nawet tych najmniejszych.

6. Nie rób tego sam

Pamiętaj, że w tym pokoju ma mieszkać dziecko. Powinno być zaaranżowane wg. jego preferencji – kolorów jakie lubi, motywów z bajek które ogląda. Ty masz być tylko osobą pomagającą w wykonaniu planu – oczywiście wszystko w ramach rozsądku. Koncepcji jest tak samo wiele jaki i dzieci – każdy ma jakiś pomysł, a nie każdemu podobają się takie same kolory czy rzeczy.

 

Urządzenie pokoju dziecięcego inspiracje

Możliwości aranżacji i organizacji pokoju dla dziecka ograniczona jest tylko przez kreatywność, wyobraźnię oraz zasoby finansowe. Nie jest to już takie trudne jak kiedyś. Wszystko co niezbędne jest na wyciągnięcie ręki. Materiały, inspiracje, przykłady – wszystko co potrzebne można znaleźć w internecie, magazynach branżowych oraz sklepach sprzedających meble i artykuły dekoracyjne.

Aranżacja wnętrz – do kogo zwrócić się o pomoc?

W mailach, które od was otrzymujemy bardzo często zwracacie się do nas z prośba o różnego rodzaju porady dotyczące urządzania wnętrz i projektowania. Od wielu użytkowników otrzymujemy informacje, że portal bardzo wam się podoba, że artykuły które piszemy są dla was przydatne, a dostępne narzędzia bardzo funkcjonalne. Niezmiernie się z tego cieszymy, każda taka wiadomość jest dla nas potwierdzeniem, że dobrze tworzymy nasz serwis i motywuje nas do ciągłego rozwijania go.

Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie udzielić wam porad, których oczekujecie. Są to przypadki, w których konieczna byłaby po prostu wizyta w waszym domu i obejrzenie jak w rzeczywistości prezentuje się pomieszczenie, o którego plan pytacie. Nawet na podstawie zdjęć ciężko jest coś określić, ponieważ one nie oddają głębi, a zdarza się, że również przekłamują odcienie kolorów. Jako specjaliści chcemy udzielać wyłącznie profesjonalnych porad, jednak jak widać nie w każdej sytuacji jest to wykonalne.

Zauważyliśmy również, że często pytacie o to, gdzie w waszych miastach znajdują się biura sprawdzonych projektantów wnętrz. Osób, które mogłyby spojrzeć fachowo na wasze mieszkanie lub dom i podsunąć funkcjonalne rozwiązania, na które ciężko jest wpaść samemu.

Postanowiliśmy rozwiązać obie kwestie przez stworzenie ogólnodostępnej listy placówek, w których można nawiązać współpracę z osobami, które aranżacją wnętrz zajmują się na co dzień. Otrzymacie tam zarówno profesjonalne pojedyncze porady jak i skonsultujecie projekt budowy domu. Wierzymy, że ułatwi ona Wam przejście przez proces projektowania i znacząco go przyśpieszy.

Trzeba przyznać, że nie dotarliśmy jeszcze do wszystkich miejscowości w Polsce, jednak nasza lista będzie na bieżąco aktualizowana i uzupełniana.

Pracownie architektów na terenie Polski:

Aranżacja wnętrz Białystok:
Pro-cert
ul. Pomorska 77B
15-546 Białystok

Art-studio
ul.Gródecka 1A
15-561 Białystok

ABD studio
Lipowa 4
15-427 Białystok
Aranżacja wnętrz Elbląg:
Design Dekor
Ul. Mickiewicza 10
82-300 Elbląg

Architekt mgr inż. Andrzej Wiatrowski
Saperów 21
82-300 Elbląg
Aranżacja wnętrz Głogów:
Studio Arcus
Rynek 89
Głogów, 67-200

Studio Interior
Plac Konstytucji 3 Maja 1/333
67–200 Głogów
Aranżacja wnętrz Gniezno:
MDS Architekci
ul.Dąbrówki 29
62-200 Gniezno,

Sowa Studio
ul. Trzecka 31
63-004 Gowarzewo
Aranżacja wnętrz Gorzów Wlkp (Wielkopolski):
S-line Studio
ul. Jana Pawła 80h
66-400 Gorzów Wlkp.

Studio inConcept
ul. Nadbrzeżna – Nisza nr 43
66-400 Gorzów Wlkp.

Mila Bozza
ul. Walczaka 12B/17
66-400 Gorzów Wlkp.

 

Aranżacja wnętrz Kalisz:

Artima Studio Projektowe
Biskupice 18
62-800 Kalisz

NS-Project
Cegielniana 6
62-800 Kalisz
Aranżacja wnętrz Kielce:

Manufaktura
ul. Poleska 44
25-325 Kielce

Oko Architekci
Olszewskiego 6, lok. 3.29
25-663 Kielce

Pracownia 44
ul. Piotrkowska 37/10
25-510 KIELCE

Aranżacja wnętrz Legnica:

Dekor Aranżacja wnętrz
Fiołkowa 95
59-220 Legnica

Creatum
Piątnicka 36B
59-220 Legnica

Ojkos
Pileckiego 23
59-200 Legnica

Aranżacja wnętrz Lublin:

Studio projektowania wnętrz i mebli na wymiar 3TOP
Ul. Budowlana 48
20-469 Lublin

Aranżacja wnętrz Łomża:

A3D Architekci
Al. Legionów 102 lok.1
18-400 Łomża

Projekt Studio
Niemcewicza 2 lok. 89
18-400 Łomża

 

Aranżacja wnętrz Wrocław:

Cidesign
ul. Saperów 17
53-151 Wrocław

Studio Łucja Dwornicka
ul. R.Dmowskiego 15 p.207
50-203 Wrocław

 

Aranżacja wnętrz Warszawa:
MM-home
ul. Świetlików 3
01-390 Warszawa

Anna Koszela Autorska Pracownia Projektowania Wnętrz
ul. Różana 23/9
02-548 Warszawa

Architektwnętrz.pl
ul. Pory 61 lokal U2 (Mokotów)
02-757 WARSZAWA

 

Aranżacja wnętrz Łódź:
KUOO Architects
ul. Piotrkowska 138/140
90-062 Łódź

NTERYOUR – biuro projektowania wnętrz
ul. Aleja 1-go Maja 87/209
90-755 Łódź

 

Aranżacja wnętrz Gdańsk:
AJOT Pracownia Projektowania
Ul.Jana Heweliusza 13/5
80-890 Gdańsk

Perfect Construction
ul. Grunwaldzka 309
80-309 Gdańsk

 

Aranżacja wnętrz Kraków:
Mikołajska Studio
ul. Herwina – Piątka 20
31-234 Kraków

Intelligo Designers
ul. Zakopiańska 58
30-418 Kraków

Orange Studio Architektura Wnętrz
ul. Konarskiego 8/3
30-049 Kraków

Mamy nadzieję, że dzięki naszym artykułom znajdziecie inspiracje do aranżacji wnętrz, a z prośbą o ich wykonanie zwrócicie się do któregoś z wymienionych powyżej architektów. Gwarantujemy wam, że każdy z nich bardzo chętnie udzieli wam swojej pomocy.

Jak oszczędzić na ogrzewaniu i nie zamarznąć

Jest połowa grudnia, a zatem sezon grzewczy mamy w pełni. Oznacza to, że u wielu osób podnoszą się rachunki za prąd i gaz. Ten artykuł dotyczył będzie szukania sposobu na dostateczne ogrzanie mieszkania przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów.

Nieliczni decydują się marznąć na rzecz oszczędności. Niektórzy zaś próbują znaleźć optymalne rozwiązanie łączące oszczędność i ciepło. Poruszam ten temat, ponieważ jest on strapieniem wielu osób, a osiągnięcie harmonii wymaga znania stosowania w praktyce pewnych prawd. Dlatego poniżej opiszę kilka faktów, które już zapewne są Wam znane, ale dobrze jest je czasem zebrać i przypomnieć.

Jak grzejesz?

Koszty ogrzewania zależą oczywiście od rodzaju ogrzewania, jaki mamy zainstalowany. Generalnie uważa się, że ogrzewanie elektryczne jest najbardziej kosztowne. Jest to jak najbardziej prawdą o ile używamy go w sposób nieodpowiedni – to jest na przykład grzejąc 24 godziny na dobę. Ogrzewanie elektryczne ma naprawdę wiele zalet. Ma też wady. Sztuką jest wykorzystywanie go w taki sposób, żeby zmaksymalizować działanie tych pierwszych, by te drugie nie były tak uciążliwe… Ale do tego wrócimy.

Ogrzewanie gazowe działa podobnie jak ogrzewanie elektryczne. Różnica polega na zasilaniu. W efekcie ogrzewanie domu gazem jest tańsze, ale mniej zdrowe.

Węgiel, drewno, ekogroszek… Są to takie metody na grzanie domu, które wymagają od nas nieco więcej zachodu niż ustawienie przełącznika, ale oferują przyjemne, naturalne(bo pochodzące z ognia) ciepło za nieduże pieniądze.

Ogrzewanie miejskie zazwyczaj działa tak, że opłata jest zryczałtowana, przez co płacimy tyle samo niezależnie od tego, ile grzejemy. Ma to swoje wady i zalety. Zaletą jest to, że możemy bez stresu się grzać, gdy jest nam zimno, wadą jest to, że nasze koszty są uzależnione także od innych użytkowników ogrzewania, przez to zdarzyć się może, że zapłacimy więcej niż – obiektywnie licząc – zużyliśmy

Jakie mury?

Mieszkanie z temperatury chłodnej musi być podgrzane do temperatury komfortowej. To ile zapłacimy za ogrzewanie będzie zdeterminowane tym, jaka jest wysokość owej komfortowej temperatury, a także tym, z jaka panuje w domu przed włączeniem grzejników. Ta z kolei jest uzależniona od tego, czy dom jest ocieplony, a jeżeli mieszkamy w bloku/kamienicy, także od tego czy jest to mieszkanie ustawione skrajnie i wystawione warunki atmosferyczne ze wszystkich stron, czy może jest to mieszkanie środkowe, które od zewnątrz oddzielają inne mieszkania.

Co jest zdrowe?

W zimie bardzo popularne są wszelkiego rodzaju przeziębienia. To zrozumiałe, gdyż niska temperatura powietrza osłabia odporność. Dlatego oczywistym jest, że nie powinna być ona w domu za niska.
Jednakże nie jest także mile widziane przegrzanie mieszkania. Zbyt dużo ciepła w mieszkaniu upośledza odporność i sprawia, że łatwiej się rozchorujemy, gdy tylko wyjdziemy na zewnątrz. Niestety wielu ludzi zwyczajnie lubi się grzać, a tymczasem specjaliści twierdzą, że lepiej jest dla naszego zdrowia, aby temperatura była nieco niższa od tej optymalnej niż nieco wyższa. Aby mieć punk odniesienia, podaję najzdrowsze dla człowieka temperatury w poszczególnych pomieszczeniach:

22-24°C – łazienka
20-21°C – salon oraz pokój dziecięcy
17-19°C – kuchnia
16-18°C – sypialnia
12-14°C – pomieszczenia gospodarcze jak piwnice, spiżarnie etc.
6°C – garaż

Kolejną kwestią jest świeże powietrze. Nie możemy zamykać się w domu, bo jest ciepło. Organizm potrzebuje tlenu i gazy muszą być w domu regularnie wymieniane. Kilka razy dziennie konieczne jest wywietrzenie domu. Najlepszy efekt daje szerokie otwarcie okien na kilkanaście minut czas. Następuje wtedy szybka wymiana powietrza. Nie należy natomiast utrzymywać lekkiego uchylenia okien przez wiele godzin, bo wymiana powietrza następuje znacznie wolniej, a straty ciepła są wysokie.

Co jest ekologiczne?

Obiecałem już, że wrócę do sposobów minimalizowania kosztów ogrzewania i to teraz robię. Poruszam to w tym miejscu, ponieważ koszty ogrzewania zależą od zużycia energii. Mniejsze zużycie energii jest bardziej ekologiczne i przynosi długofalowy zysk wszystkim mieszkańcom Ziemi, dlatego powinniśmy do niego dążyć nawet, jeżeli bezpośrednio nie czerpiemy z tego korzyści.

Oprócz kwestii ekologicznych są także aspekty ekonomiczne w dłuższej perspektywie – nawet jeżeli korzystamy z ogrzewania miejskiego i płacimy zryczałtowane rachunki. Kwoty owych rachunków nie są wyciągnięte z powietrza, ale wynikają z uśrednionego zużycia energii na przestrzeni lat. Dlatego oszczędzając ogrzewanie w tym roku sprawiamy, że opłaci nam się to w latach przyszłych. Niestety takie podejście wymaga wiele empatii.

Co nam się opłaci?

Aby nasze rachunki za ogrzewanie były umiarkowane, warto korzystać z kilku podstawowych działań, o których bardzo często zapominamy.

Nie grzejemy cały czas. Większość grzejników działa w taki sposób, że nagrzewają siebie i pomieszczenie, a następnie wolno stygną. Dlatego wyłączajmy grzejniki, gdy pomieszczenie zostało już nagrzane.

Po pierwsze wietrzenie musi być przeprowadzane w odpowiedni sposób. Pisałem już wyżej o tym, że należy wietrzyć krótko, a intensywnie. Uniknąć strat ciepła można także wietrząc bezpośrednio przed włączeniem ogrzewania. Dzięki temu do domu wpłynie świeże powietrze, które zagrzeje nam kaloryfer. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż nagrzewanie suchego ciężkiego powietrza i wypuszczanie go przez okno.

Warto także pamiętać o tym, że w nocy nie potrzebujemy tak dużo ciepła, jak w dzień. Tak naprawdę w nocy temperatura nie powinna przekroczyć pewnego bezpiecznego minimum, gdyż śpiąc nie przebywamy w żadnym pomieszczeniu poza sypialnią.
Zatem tylko w sypialni potrzebne jest wtedy ogrzewanie.
Do tego zmniejszajmy, gdy nie ma nas w domu. Wtedy także ogrzewanie potrzebne jest tylko do tego, żeby po powrocie móc szybko wrócić do temperatury komfortowej.

Jeżeli zaś planujemy wyjechać na dłużej na święta, ogrzewanie jest niemal zupełnie zbędne z tym zastrzeżeniem, że należy zabezpieczyć się przed zamrożeniem. Większość programatorów ogrzewania ma domyślnie ustawioną funkcję przeciwzamrożeniową.
Oszczędzanie jest ważnie, ale nie możemy zapomnieć o tym, że całkowita rezygnacja z ogrzewania szkodzi nie tylko nam, ale i naszemu domowi. Dlatego nawet jeżeli przez dłuższy czas nie będzie nas w domu, dopilnujmy, aby temperatura nie spadła zanadto, by uniknąć pleśni, grzyba, pęknięć i wielu innych uszkodzeń, którymi uraczyć nas może zima.

Gdy zaś jesteśmy w domu, stosujmy ogrzewanie z umiarem. Wiem, że wiele osób lubi się grzać, ale zyska na tym nasze zdrowie i nasz portfel, jeżeli zachowamy umiar i zdrowy rozsądek.

Pamiętajmy, że w zimie liczy się nie tylko aranżacja wnętrz inspiracje, ale też dbanie o zdrowie i oszczędzanie. Na urządzanie kuchni porady mogą być bardzo różne, ale praca w niej będzie nie do zniesienia, jeżeli temperatura będzie zbyt wysoka lub zbyt niska.  Jeżeli zaś chodzi o urządzanie pokoju dziecięcego inspiracje inspiracjami, ale zdrowie mieszkańca tego pokoju jest najważniejsze.

WZORY Warszawskie Targi Designu

6 grudnia 2014 w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie odbędą się Warszawskie Targi Designu WZORY. Jest to VI edycja największej imprezy poświęconej polskiemu wzornictwu, która odbywa się w stolicy.

Czytaj dalej WZORY Warszawskie Targi Designu

Forum Dobrego Designu

10 grudnia w Centrum Konferencyjnym Muranów w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, w Warszawie odbędzie się II Forum Dobrego Designu. Będzie to niezwykle ciekawa konferencja z udziałem polskich gwiazd designu.

Spotkanie będzie dotyczyć szeroko pojętego aranżowania wnętrz. Spotkają się na nim producenci i dystrybutorzy mebli, sprzętów domowych, elementów wyposażenia wnętrz oraz wszystkich produktów powiązanych z branżą, ale zjawią się tam także architekci i dekoratorzy wnętrz. Będą także przedstawiciele mediów branżowych, a także specjaliści od badań opinii.

Swoją obecność na konferencji potwierdzili już tacy guru ze świata designu, jak: Oskar Zięta, Mikołaj Wierszyłłowski, Maja Ganszyniec, Zuzanna Skalska, Krystyna Łuczak-Surówka, Agnieszka Jacobson-Cielecka, Michał Piernikowski, Natalia Nguyen, Katarzyna Herman-Janiec czy Nikodem Szpunar.

Podczas imprezy będzie także miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu Dobry Design 2015. Grupa jurorów składająca się z ponad 120 architektów i projektantów wnętrz wyłoni najciekawsze produkty z zakresu wykończenia i wyposażenia wnętrz.

Udział w Forum Dobrego Designu jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona, dlatego warto zawczasu zapisać korzystając ze specjalnego formularza.

Organizatorem festiwalu jest magazyn wnętrzarski Dobrze Mieszkaj. Na jego stronie znaleźć można zarówno pełen program konferencji, jak również cały czas pojawiające się nowości związane z imprezą.
Także na Facebookowej stronie wydarzenia nieustannie pojawiają się nowe treści, które przynoszą nam więcej informacji i podgrzewają atmosferę przed konferencją.

Warto wspomnieć o tym, że poprzednia edycja Forum Dobrego Designu była wielkim sukcesem i spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem. Wówczas wystąpili na niej między innymi Tomek Rygalik, Piotr Voelkel, Michał Piernikowski, Magda Kochanowska czy Ewa Trzcionka – część z nich weźmie udział w forum także w tym roku.
Zarazem konkurs Dobry Design 2015 będzie już czwartą edycją tego niezwykle prestiżowego już plebiscytu.

Mający doświadczenie z pierwszej edycji organizatorzy z pewnością dołożą starań, aby mająca odbyć się 10 grudnia impreza byłą jeszcze lepiej zorganizowana i jeszcze bardzo zadowoliła uczestników.
Tegoroczna edycja z pewnością skupi jeszcze więcej uczestników, gdyż uczestnicy poprzedniej za całą pewnością chętnie wezmą w niej udział po raz kolejny, a za ich rekomendacją niewątpliwie pociągną rzesze kolejnych miłośników designu.

Będzie to gratka dla wszystkich, zarówno tych, których interesuje urządzanie pokoju młodzieżowego czy urządzanie pokoju dla dziecka, jak również projektowanie małej łazienki i w ogóle projekty małych łazienek jak również projekty kuchni inspiracje.